Edukacinės kelionės po Lietuvą: ranka pasiekiamos pažintinės kelionės

 

Ar norint efektyviai pailsėti ir praturtinti laiką pažintimi su nematytais kultūriniais, istoriniais objektais, nuostabiais gamtos vaizdiniais, būtina krautis lagaminą ir keliauti atostogų užsienio kryptimi? Tikrai ne. Edukacinės kelionės po Lietuvą – idealus laiko praleidimo būdas turiningam savaitgaliui ar netgi nedidelėms atostogoms, kai norisi atitolti nuo kasdienių rūpesčių, bet per daug nenutolti nuo namų. 

Edukacinės kelionės, kitaip tariant, tai išvykos, kurių tikslas ne tik pailsėti, bet ir maršrute pažinti bei sužinoti kažką naujo, pamatyti neregėtas vietas ir išgirsti jų istoriją, o sugrįžus po tokių atostogų – jaustis ne tik pailsėjus, bet ir praturtėjus sukauptais naujais įspūdžiais, potyriais ir atradimų gausa. 

 

Pažintinės ekskursijos Lietuvoje su edukacijos prieskoniu: suaugusiems, vaikams, šeimai

 

Ekskursijos Lietuvoje – atostogavimo būdas, ypač atgijęs pandemijos laikotarpiu, kai didelis noras keliauti buvo ribojamas šalies sienomis. Lietuva – nuostabiais kraštovaizdžiais, dvarais, istoriniais ir kultūriniais objektais turtinga šalis, tad paskyrus poilsiui net ir vieną dieną – puikios pažintinės atostogos tiesiog ranka pasiekiamos. Neretai, nusimačius maršrutą vaizdingiausių krypčių, istorinių objektų link – poreikį pažinti ir išgirsti jų istoriją galima patenkinti tiesiog informacinių stendų objektuose dėka, tereikia nepamiršti stabtelti ir skirti laiko pažinimui. Norint parsivežti iš tokių išvykų pažinimo kiek galima daugiau – dažniausiai lankytinuose objektuose suteikiama galimybė pasinaudoti ir gido paslaugomis (rekomenduojama pasidomėti ir rezervuoti tokią paslaugą iš anksto). 

Edukacinės kelionės po Lietuvą – idealus laikas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Išvyka, vienijanti šeimą planuojant, kartu atrandant ir sužinant kažką naujo – proga atitrūkti nuo kompiuterio ar telefono ekranų, praleisti kartu laiką kokybiškai ir, žinoma, pagerinti tarpusavio ryšį. Edukacinių kelionių privalumas – atradimai ir naujos patirtys,  nes tokių kelionių metu neretai galima ne tik išgirsti ir pamatyti, bet ir praktiškai prisiliesti prie daugelio įdomių dalykų, išmokti ar paragauti kažką naujo, eksperimentuoti. Sutikite, jog vieną kartą kažką praktiškai atlikti yra žymiai naudingiau, negu šimtą kartų išgirsti ar tiesiog pamatyti, tiesa? 

Edukacinės kelionės po Lietuvą – kur keliauti ir ką pažinti?

Priklausomai nuo norimų nukeliauti kilometrų, edukacinės ar pažintinės kelionės krypčių Lietuvoje  aibė. Galima keliauti pasirenkant šalies regioną, pavyzdžiui, vaizdingoji Aukštaitija ar tiek žiemą, tiek vasarą savitai žavus ir pažintiniais objektais turingas Lietuvos pajūrio regionas. Idėjas maršrutui gali būti ir tam tikrų muziejų kolekcija ar, pavyzdžiui, įspūdingiausi Lietuvos dvarai, regioniniai parkai ar, netgi pažintiniai takai. Keletas idėjų ir objektų Lietuvoje, turtingam edukacinės kelionės po Lietuvą maršrutui:

„Klaipėdos laikrodžių muziejus“ – įspūdį paliekanti edukacija vaikams ir suaugusiems

Įtraukianti edukacija vaikams – neretai vienas svarbiausių pažintinės kelionės lūkesčių. „Klaipėdos laikrodžių muziejus“ – viena tų vietų, išpildanti šį lūkestį ir žavinti tiek vaikus, tiek suaugusius.

Saulės laikrodžio gamyba

Ši edukacija labiausiai orientuotą būtent į 8-12 klasės moksleivius, bet ne mažiau žavi ir jaunesnius, ir pačius vyriausius.  Ar kada nors pagalvojote, jog turėsite galimybę ne tik savo rankomis sukurti senovinį saulės laikrodį, bet ir sužinoti, kaip laiką skaičiavo pirmykščiai žmonės?  

Kalendoriaus gamyba

Tikriausiai niekam nėra paslaptis, kad prieš tūkstančius metų kalendorius buvo visai ne toks, kokį jį matome šiandien ant savo sienos ar telefone. Dienas, savaites ir metus mūsų protėviai taip pat skaičiavo kiek kitaip. Kaip? Į pažintį su kalendoriaus gamyba, kaip dar viena edukacija vaikams,  tai pat kviečia “Klaipėdos laikrodžių muziejus”. Šis užsiėmimas, kurio metu suteikiama galimybė pasigaminti kalendorių, rekomenduojamas 2-5 klasių moksleiviams, tačiau įtraukia ir žavi stebėti procesą ar išbandyti savo jėgas nuo pačių jauniausių, iki vyriausių.

Pažintis su laiko matavimo prietaisų įvairove

Apie saulės ar smėlio laikrodžius turbūt esame girdėję dauguma, o kaip vandens ar ugnies laikrodžiai? „Klaipėdos laikrodžių muziejus“ kviečia pažinti matavimo prietaisų įvairovę ir pamatyti 6 animacinius repo filmukus, praturtintus interaktyviomis užduotimis. Šis  edukacinis užsiėmimas puikiai lavina kritinį mąstymą, kūrybiškumą, darbo komandoje įgūdžius, lyderystę ir asmeninį augimą.

„M.Jankaus muziejus“ – edukacinės programos vaikams ir jų tėvams

Edukacinės programos vaikams „M. Jankaus muziejuje“ patiks ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Čia po vienu stogu galima rasti taip pat net kelias smagias edukacijas.  

Senojo popieriaus gamyba

Ar susimąstydavote, iš kur atsirado popierius, ant kurio šiandien jūs sėkmingai piešiate ar rašote? Kaip jis atrodė prieš daug metų? Edukacinės programos vaikams ir suaugusiems M. Jankaus muziejuje  suteikia galimybę specialiu sėmimo formų dėka semti skystą popieriaus masę ir patiems gaminti popierių. Ir ne tik pagaminti paprastą popierių, bet ir jam išdžiuvus, pasigaminti atvirukų pagal XIX a. atvirukų pavyzdžius.

Įvairūs knygos įrišimo būdai  

Tai ne šiaip edukacija apie tai, kaip teisingai įrišti knygą, nors jos metu ir bus mokoma įrišti vieno lanko knygelę.  Knygos įrišimo edukacijos metu taip pat supažindinama su knygų formų kaita, o programos pabaigoje edukacijos metu pagamintą knygą galima netgi papuošti naudojant senojo knygos dekoro pavyzdžius.

Knygnešių kelio pažinimas

Šios edukacijos metu suteikiama galimybė susipažinti su knygnešių keliais ir žygdarbių istorijomis. Užsiėmimo metu grupėse atliekamos įdomios užduotys, suteikiama galimybė pamatyti autentišką rūsį, kuriame buvo M. Jankaus knygų sandėlis, pažiūrėti filmą apie knygnešius, o žinias įtvirtinti sprendžiant kryžiažodžius bei dalyvaujant viktorinoje.

„Žemaičių muziejus“ – turtingos pažinimu savaitgalio ekskursijos Lietuvoje kryptis

Nors edukacinės kelionės po Lietuvą krypčių pasirinkimas labai platus, visgi Žemaičių muziejus ir jo siūlomos edukacinės veiklos yra viena tų vietų, kurią rekomenduojama įsitraukti į turtingos pažinimu kelionės maršrutą. 

Žvakių gamyba

Pripažinkime, daiktai, sukurti mūsų pačių ar mūsų vaikų rankomis – visuomet turi ypatingą vertę, tiesa? Žemaičių muziejus ir jo edukacinių veiklų programa suteikia galimybę ne tik iš vaško pasigaminti tikrą vaškinę žvakę, bet dar ir jos šviesoje paskaityti, kaip kadaise darė mūsų protėviai.

Pažintis su vaistiniais augalais

Vaistiniai augalai nuo seno turėjo ypatingą vertę. Žemaičių muziejus suteikia galimybę ne tik pažinti tokių augalų įvairovę ir išgirsti apie tai teoriškai, bet ir praktiškai rinkti augalus bei pasigaminti iš jų skanią bei sveiką arbatą.

Savaitgalio ekskursijos Lietuvoje gali tapti nepamirštamu nuotykiu tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Belieka susiplanuoti maršrutą, susidėti būtiniausius kelionei daiktus ir pasileisti į mažą, bet turtingą įspūdžiais nuotykį, net jei tam turite ir vieną ar dvi dienas. Planavimas nėra jūsų stiprybė ar veikla, kuriai norėtumėte skirti laiko? Pažinkite gražiausiais Lietuvos vietas ir patirkite atostogų nuotykį kelionėje, kur viskas apgalvota apie jus – turai su nameliais ant ratų, su jau už jus kruopščiai apgalvota programa, užsiėmimais ir pramogomis. 

Mažoji Lietuva turas šeimoms

Mažoji Lietuva - Smalininkai - Rambyno kalnas - Rusnė - Uostadvaris - Šilutė - Vilkyškiai

Poilsis prie jūros turas draugams

Poilsis prie jūros: Karklė - Memel Nord - Olando kepurė - Klaipėda - Jūrų muziejus - Kretinga - Tiškevičių dvaras

Kalvotoji Žemaitija turas draugams

Kalvotoji Žemaitija - Telšiai - Varniai - Varnių regioninis parkas - Biržuvėnai - Sietuvos kūlgrinda