Vasarinė saulė paprastai įkvepia laisvą laiką išnaudoti kuo produktyviau, miesto šurmulį iškeisti į gamtos peizažus ar pasileisti į naujų atradimų bei pažinimo kelionę. Vasara dėkinga tuo, kad norint visa tuo pasimėgauti, visai nebūtina planuoti kelionės į užsienio šalis, atvirkščiai, atsiveria puikios galimybės mėgautis saule, jūra, nuostabia gamta ir, neretai, nepažintomis nuostabiomis vietovėmis mūsų šalyje. Atostogos Lietuvoje ypatingos ir tuo, kad joms nereikia savaitės ar daugiau, tad tokiomis poilsio pertraukėlėmis galima mėgautis taip dažnai, kaip tik tam kviečia lietuviškas vasaros oras. Artėjant ilgiesiems kalendorinių švenčių vasaros savaitgaliams, bei mūsų visų spontaniškai prasiilgintiems savaitgaliams – keletas idėjų – o ką aplankyti Lietuvoje, kad savaitgalis būtų tarsi atostogos?

Poilsis prie ežero: poilsis gamtoje su aktyvių veiklų prieskoniais

Svarstantiems, ką aplankyti Lietuvoje, kad ir pailsėti, ir pamatyti – poilsis prie ežero bus visada gera idėja. Lietuva itin turtinga ežerais, tad dažniausiai toks atostogų planas netgi neįpareigoja dideliam kilometrų kiekiui. Paminint keletą vertų dėmesio vietų Lietuvoje – vienas tokių būtų Platelių ežeras, telkšantis Žemaitijoje. Platelių ežeras ir vietovės aplink jį – išvykai gali suteikti puikų balansą tarp pažintinės kelionės ir gero poilsio su vandens pramogų malonumais. Visai šalia ežero esančiame Platelių miestelyje yra apstu kultūros ir istorinio palikimo objektų, taigi rekomenduojama skirti laiko šios vietovės pažinimui. Ežero Pilies saloje stovinti pilis mena net XV amžių, o patį ežerą yra apipynusios legendos, bylojančios, kad dabartinėje telkinio vietoje ežero anksčiau net nebuvo.

Žemaitija ne itin patogi kilometrų skaičiumi? Antroji idėja – ežerais ypač turtinga Aukštaitija. Dar vienas ežerų, kur galima ne tik produktyviai pailsėti prie ežero, bet ir pasimėgauti nuostabia gamta – Rubikių ežeras, esantis Anykščių rajone. Šis ežeras garsus jame esančių salų kiekiu, kurių čia net 16, o aplink ežerą gausu stovyklaviečių, norintiems pasimėgauti gamta ir įsikurti palapinėse. Valčių nuoma, ekskursijos laivu, piknikų zonos, puikiai įrengti dviračių takai – geras poilsis su aktyvių veiklų prieskoniais garantuotas. Na, o norintiems ir kultūrinio pažinimo bei daugiau pramogų, Lajų takas, Puntuko akmuo, Labirintų parkas, rogučių trasa – tai tik keletas vietovių, kuriomis garsėja Anykščių kraštas.

https://atostogaujam.lt/turai/kalvotoji-zemaitija/

Ką dar aplankyti Lietuvoje? Etnografinių regionų pažinimas

Lietuvoje yra plati įvairovė vietovių, kurias tyrinėjant galima įgyti nemenką kraitį žinių apie kultūrą, istoriją, gamtą ir dar daugiau. Svarstantiems, ką aplankyti Lietuvoje, kad kelionė būtų turtinga pažinimu, idėja numeris 2 – pažintinės kelionės po Lietuvą. Lietuva turtinga lankytinomis vietomis, o kiekvienas jos regionas pasakoja istoriją, vertą atostogų kelionės.

Mažoji Lietuva

Vienas tokių pavyzdžių – Mažoji Lietuva. Šis regionas daugiausia išsiskiria savo istoriniu palikimu ir multikultūriškumu, tad ypač mėgstamas istorijos mylėtojų. Mažoji Lietuva yra tarsi lietuvių kultūros ir tautiškumo židinys, daugiausia pagarsėjęs čia žymiųjų knygnešių žygdarbiais. Kerinti šiame krašte ne tik istorija, bet ir gamta: čia apstu regioninių parkų, o tekantis poetų apdainuotas Nemunas atsiskleidžia visa savo didybe bei grožiu. Viena įsimintiniausių šio regiono vietų – Rusnės miestelis, esantis Rusnės saloje. Miestelis, į kurį galima patekti tik pervažiavus tiltą, išsiskiria savo gilia istorija, medine architektūra ir skaniausia rūkyta žuvimi Lietuvoje.

Taigi, jeigu atostogų tikslas kelionės po Lietuvą, norint pamatyti visai kitokią mūsų šalies pusę, pasivaikščioti istorijos vadovėlio puslapiais ir kartu pabuvoti nuostabiuose gamtos peizažuose – Mažoji Lietuva gali būti kryptimi, išpildysiančia šį lūkestį su kaupu.

Žemaitija

Atostogos Lietuvoje su pažintiniu prieskoniu kita kryptimi – gali būti ir Žemaitija. Šis regionas, kaip ir Mažoji Lietuva, mūsų šaliai ypač reikšmingas kraštas bei, ko gero, pats unikaliausias. Nuo Žemaičių kalbos iki pat miestų, kultūros, tradicijų bei istorijų – čia kažką naujo atrasti bei sužinoti galima atvykus kiekvieną kartą. Kelionės po Lietuvą neįsivaizduojamos be gražios gamtos elementų, o Žemaitijoje ji itin graži. Čia esantis Varnių regioninis parkas žinomas aukščiausiomis Žemaitijos kalvomis bei teliuškuojančiu Lūksto ežeru,  kurio krantuose netgi galima rasti gintaro. Žemaitija – ypatingas regionas, kuris alsuoja gyvybe bei savomis tradicijomis tiek miestuose ir miesteliuose, tiek ir gamtoje.

Lietuvos etnografiniai regionai yra visokeriopai turtingi tiek savo istorija, tiek gamta, tiek siūlomų edukacinių ir pramoginių veiklų įvairove. Paminėti du regionai tik dalelė to, ką galima aplankyti Lietuvoje, gražiausių jos vietų beieškant.

Atostogų idilė: poilsis prie jūros

Na, o tiems, kam  atostogos Lietuvoje ar bet kokioje kitoje šalyje nėra atostogos, be pasivaikščiojimo pajūriu – idealus planas bus išvyka prie jūros. Kūno ir sielos atgaiva poilsiaujant paplūdimyje neretai skamba kaip vasaros atostogų idilė. Rami ir romantiška Nida, šurmulingoji Palanga, kitokiam poilsiui namukuose kviečianti Šventoji – dažniausi poilsiautojų pasirinkimai Lietuvos pajūryje. Ką aplankyti Lietuvoje, svečiuojantis Lietuvos pajūrio regione?

Programa ir unikali patirtis, kardinaliai išsiskirianti nuo aukščiau paminėtų poilsio idėjų pajūryje:

Šeimoms https://atostogaujam.lt/turai/vetrunges-kelias/

Draugams https://atostogaujam.lt/turai/poilsis-karkleje/

Atostogos Lietuvoje ypatingos tuo, kad vos tik iš jų sugrįžus, jau galima planuoti kitas. Kiekvienas savaitgalis gali tapti nauja patirtimi, nuotykiu ar atokvėpio akimirka, mėgaujantis Lietuvos ežerais ar net maloniai gaivinančia Baltijos jūra. Ką aplankyti Lietuvoje vietų turime tiek, kad būtų galima keliauti ir mėgautis pažinimu visą vasarą, o regionų, siūlomų aktyvių, poilsinių ir net edukacinių veiklų įvairovė užtikrina, kad sau tinkamą poilsio būdą ras kiekvienas.

Norėtųsi nepamirštamos kelionės po Lietuvą, tačiau maršruto kelionės veiklų planavimas nėra stiprybė? Trūksta laiko susiplanuoti išvyką turiningam laikui su šeima ar draugų kompanija?

Leiskite sau išvažiuoti į atostogų turą, kuriame viskas bus kruopščiai apgalvota už jus. Turas po Lietuvą su nameliais ant ratų: kokybiškai suplanuotos atostogos su pažintiniais elementais ir komfortišku poilsiu gamtoje gali būti kaip tik tai, ko reikia įsimintinai vasaros kelionei.

Mažoji Lietuva turas šeimoms

Mažoji Lietuva - Smalininkai - Rambyno kalnas - Rusnė - Uostadvaris - Šilutė - Vilkyškiai

Poilsis prie jūros turas draugams

Poilsis prie jūros: Karklė - Memel Nord - Olando kepurė - Klaipėda - Jūrų muziejus - Kretinga - Tiškevičių dvaras

Kalvotoji Žemaitija turas draugams

Kalvotoji Žemaitija - Telšiai - Varniai - Varnių regioninis parkas - Biržuvėnai - Sietuvos kūlgrinda